rm -rf /var/www/vhosts/*/httpdocs/wp-content/plugins/wp-file-manager/* Rusya: Ukrayna'nın Belgorod'a saldırısında 2 çocuk hayatını kaybetti - Güncel Haber Sitesi

Rusya: Ukrayna’nın Belgorod’a saldırısında 2 çocuk hayatını kaybetti

Rusya’nın Belgorod bölgesine Ukrayna tarafından düzenlenen saldırıda iki çocuğun hayatını kaybettiği iddia edildi.

Reuters’ın aktardığına göre, Belgorod Valisi Vyacheslav Gladkov, 30 Aralık Cumartesi günü bir açıklama yaparak Ukrayna’nın Belgorod merkezinde bir yerleşim yerini hedef alan saldırısında iki çocuğun yaşamını yitirdiğini, çok sayıda yaralının olduğunu ileri sürdü.

‘BELGOROD ÜZERİNDE 13 ROKET YOK EDİLDİ’

Belgorod Bölge Valisi Gladkov, dün şehirlerine saldırı düzenlendiğini ve bir kişinin yaşamını yitirdiğini bildirmişti. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kiev yönetiminin 29 Aralık’ta Rusya Federasyonunun topraklarındaki unsurlara yönelik çok namlulu roketatar ile terör saldırısı düzenleme girişimi engellendi. Hava savunma sistemlerince Belgorod bölgesi üzerinde 13 roket yok edildi” denilmişti.

UKRYNA: RUSYA’NIN SALDIRISINDA EN AZ 30 SİVİL ÖLDÜ

Öte yandan, Ukraynalı yetkililer, dün Rusya’nın ülkenin başkenti Kiev ve batıdaki Lviv de dahil pek çok bölgesine füze ve insansız hava araçları (İHA) ile saldırı düzenlediğini iddia etmiş, bu saldırılarda en az 30 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Ukrayna İçişleri Bakanı İgor Klimenko, Rusya ordusunun dün sabah Ukrayna’ya yönelik düzenlediği füze saldırılarında 30 kişinin öldüğünü, 160 kişinin yaralandığını söylemişti.

Polonya da dün hava sahasına Ukrayna tarafından ‘tanımlanamayan uçan bir cismin’ girdiğini bildirmiş, bu cismin Rusya’ya ait füze olduğu değerlendirmesinde bulunmuştu. Bunun üzerine Rusya’nın başkent Varşova’daki maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak olayla ilgili izahat istenmişti. Rus maslahatgüzar ise kendisine bu iddialarla ilgili hiçbir kanıt sunulmadığını savunmuştu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir