rm -rf /var/www/vhosts/*/httpdocs/wp-content/plugins/wp-file-manager/* Eylül Öztürk'ün "Fenomenler Üzerinden Kendilerini Büyütüyorlar" Sözlerine Cüneyt Özdemir'den "Şuursuz" Cevabı - Güncel Haber Sitesi

Eylül Öztürk’ün “Fenomenler Üzerinden Kendilerini Büyütüyorlar” Sözlerine Cüneyt Özdemir’den “Şuursuz” Cevabı

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Eylül Öztürk’ün sosyal medyada yaptığı açıklama videosunda kendisine değinen ‘Fenomenler üzerinden sayfalarını büyütüyorlar’ sözlerine dayanamadı. Fenomenlerin kazandığı paralar yüzünden ‘şuursuzlaştığını’ söyleyen Özdemir’in cevabı sosyal medyada viral oldu.

Olay olan “Şampiyonlar Ligi” masası fotoğrafında yer alan tüm fenomenler gibi, Eylül Öztürk de hakkında soruşturma açılan isimlerden biri oldu.

2019 yılında çekilen fotoğrafta yer alan tüm fenomenlere yurt dışı yasağı getirildi. Ardından tüm mal varlıklarına el konularak şirketlerine kayyım atandı.

Bu isimlerden biri de Eylül Öztürk’dü. Başlangıçta son derece sessiz olan Öztürk’ün son dönemde üst üste açıklamalar yayınlaması dikkat çekmişti.

Uzun süredir yurt dışında yaşayan ve süreçte adı geçtiği ilk andan itibaren sessiz kalan Eylül Öztürk, gazetecilerin de dikkatini çeken isimlerden biri olmuştu. Dilan Polat soruşturmasının ardından arkadaş oldukları ortaya çıkan ikilinin beraber eski pozları magazin gündemine oturmuştu.

Geçtiğimiz günlerde “Kariyerim bitti” diyen ve kara para aklamak gibi bir suçunun bulunmadığını, her hareketinin vergiye tabi olduğunu ağlayarak anlattığı bir video paylaşmıştı.

Bunca parayı nasıl kazandığına, yurt dışındaki evlerini ve araçlarını nasıl aldığına ilişkin sorulara ise ‘Bu paralar kazanılamaz diyenlere; yine belgeler ve veriler ile konuşuyorum.’ demişti.

İddialara göre Amerika’da 10 tane evi olan Eylül Öztürk, satışlarını gerçekleştirdiği e-ticaret sitesi üzerinden bir panel açarak tüm gelir-gider tablosunu gözler önüne sunmuştu.

Yaptığı marka işbirlikleri ile birlikte Ağustos ayında 603 bin ve Kasım ayında 2 milyon 46 bin TL’lik satış yaptığını, Aralık ayının ise 384 bin TL olarak kalmış olduğunu panel üzerinde takipçileriyle paylaştı.

Ardından fenomenler davasında sık sık hem ekranda hem de sosyal medyada gördüğümüz gazetecilerin isimlerini vererek “Fenomenler üzerinden sayfalarını büyütüyorlar.” dedi.

Bahsettiği isimlerden bir tanesi de Cüneyt Özdemir olmuştu. Özdemir’in kanalını açan Eylül Öztürk, ‘fenomenler’ hakkında çektiği videolardan önce kanalın genel okunmalarına bakmış, ardından bu konudaki videoların ne denli yüksek izlendiğine değinmişti. 

‘İş ne zaman fenomenlere gelmiş, bir fenomen videosu görüntülenmesi 39 bin olmuş. Başka bir fenomen videosunda 295 bin görüntülenme elde etmiş.’

Cüneyt Özdemir ise Twitter hesabında yayınladığı video ile Eylül Öztürk’e cevap verdi ve “Fenomen şuursuzluğu denilen bir şey var!” açıklamasını yazdı.

Eylül Öztürk’ün kendisi hakkında söylediklerini dinleyen ve Emrullah Erdinç ile kendisini hedef alan sözlere göre ‘fenomenlerin ekmeğini yiyen’ Cüneyt Özdemir, ‘Böyle zırvalarla kendi bir şekilde yaşamlarına, kendi kazançlarına bizi meze etmeye çalışıyorlar.’ dedi.

Fenomenlerin birden çok hızlı para kazanmalarının sonucu olarak böyle tavırlar sergilediklerini düşünen Cüneyt Özdemir, “başları dönüyor.” dedi.

‘Başları dönünce de bütün dünyayı kendi hayatlarından, kendi çevrelerinden ibaret sanıyorlar. Ben 33 yıldır gazeteciyim. Ama hanımefendinin anlatımına baktığınızda, ben fenomen haberleri yapıp gazeteci olmuş biri gibi hissediyorum kendimi. Böyle bir şuursuzluğun içinde bu insanlar.’

Suçsuzluklarını anlattıkları videolardan bahseden Cüneyt Özdemir, “erkesi kel, fodul zannediyorlar. Bir tek kendileri bütün bu hikayeyi biliyorlar.” dedi.

‘Kendi anlattıkları yalanların bir parçasında kaybolmuş durumdalar. O masalın, kendi anlattıkları masalın kahramanı olmuş durumdalar. Herkesi kel, fodul zannediyorlar. Bir tek kendileri bütün bu hikayeyi biliyorlar. Kendileri bu anlattıkları hikayelere herkesin inanacaklarını düşünüyorlar. Böyle bir şuursuzluğun içindeler.’

Tüm belgeleri Murat Ağırel’e gönderdiğini söyleyen Öztürk’e karşı, “Madem bu kadar kendinden emin, buyrun Türkiye’ye gelsenize. Neden gelmiyorsunuz? ABD’den sallayıp duruyorsunuz.” dedi.

Murat Ağırel’e belgeleri gönderdik diyorlar. Murat da artık bilirkişi oldu. Murat Ağırel’e değil savcılığa anlatacaksınız. MASAK’a anlatacaksınız, emniyete anlatacaksınız.’

Videonun tamamını izlemek isteyenler için buraya bırakalım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir