FTX ve Alameda Bu 2 Altcoin’i Transfer Etti: Neler Oluyor?

Kripto paranın karmaşık dünyasında en küçük değişikliklerin bile büyük etkilerinin olması mümkün. FTX borçlularının son planlarını açıklamalarından hemen önce, müflis FTX borsasına ve ortağı Alameda Research’e bağlı cüzdanlar 8,3 milyon dolar değerinde kripto parayı hareket ettirdi. Peki bu gizemli hareketlerin ardındaki hikâye ne? Hadi araştıralım.

FTX ve Alameda’nın gizemli kripto transferleri: İşte gerçekler

İflas eden FTX borsası ve ortağı Alameda Research ile ilişkili cüzdanlar toplam 8,3 milyon dolarlık önemli kripto para transferleri yaptı. Bu hamle FTX borçlularının yeni bir plan açıklamasından hemen önce geldi. Özellikle FTX ile bağlantılı bir cüzdan, PeckShield’in X gönderisine göre algoritmik ticaret firması Wintermute’a 2 milyon doların üzerinde değere sahip 860 Tether Gold (XAUT) aktardı. Bu arada, Alameda Research ile bağlantılı başka bir cüzdan, açıklanmayan iki adrese 6,3 milyon doların üzerinde değere sahip 2.027 Ethereum (ETH) gönderdi.

Son tarih draması: Sınırda ne var?

FTX borçluları “Plan ve Açıklama Beyanı”nın güncel bir versiyonunu 7 Mayıs tarihinde sunacak. Bu hamleler, de bu kritik olaydan hemen önce gerçekleşti. Bu belge, milyarlarca dolarlık kayıplarla sarsılan FTX alacaklıları için anahtar niteliğinde. Ancak herkes bu belgenin ne içereceği konusunda iyimser değil. Sunil, FTX’in 1.500’den fazla alacaklısını temsil eden önemli bir isim. Sunil, şimdi yeni planın zarar gören yatırımcılar yerine borçluları kayırmasından korkuyor.

İşler karmaşıklaşıyor

Dahası, FTX’in en büyük alacaklıları Sullivan & Cromwell (S&C) aleyhine yasal işlem başlatarak onları FTX Group’un iddia edilen dolandırıcılığına karışmakla suçladı. S&C’nin kar amacıyla dolandırıcılık faaliyetlerine bilerek yardım ettiğini iddia ediyorlar. Ayrıca, yasal süreci daha karmaşık hale getirdiğini ileri sürüyorlar. Alacaklılar 490 milyon doların üzerinde talebi sattı. Buna rağmen uzmanlar, davanın 2014’teki uzun Mt. Gox yasal savaşına benzer şekilde sürmesini bekliyor.

Bu gizemli işlemlerin üzerindeki toz duman dağıldıkça, havada bir soru asılı kalıyor. Bu da “Bunlar ne anlama geliyor?” Borçluların bir sonraki hamlelerini yapacakları 7 Mayıs’a doğru zaman ilerliyor. Kripto dünyası nefesini tutmuş, sırada ne olduğunu merak ediyor. Bu gelişmelerin ortasında, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum bugün düşüş yörüngesine girdi. Lider altcoin yazı sırasında günlük bazda %2,75 düşüşle 3 bin doların hemen üzerinde işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x