Gazetecileri Tehdit Eden Burak Kılıç’a İsmail Saymaz’dan Tokat Gibi Yanıt

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, gazetecileri tehdit etti.
Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, Ankara’da öldürülen Sinan Ateş cinayeti duruşmasını takip eden gazetecileri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tehdit etti.

‘Kurşun’ göndermeli tweet atan Kılıç, paylaşımında Barış Terkoğlu, Alican Uludağ, Timur Soykan ve Erk Acarer’i hedef aldı.

Burak Kılıç “Bizler AB ve ABD fonlarının doldurduğu dolma kalemler değiliz, bizler kurşun kalemleriz. Kurşun kalemlerin de bir gün galip geleceğini mutlaka göreceksiniz!” diyerek tehditler savurdu.
Gazeteci İsmail Saymaz, Halk Tv yayınında Burak Kılıç’a zehir zemberek bir yanıt verdi.

Burak Kılıç’ın, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş öldürülmeden 8 ay önce, Ateş’in Ankara’daki evinin çevresinde keşif yapıp video çekerek Tolgahan Demirbaş’a gönderen kişi olduğunu söyleyen Saymaz, Kılıç hakkında herhangi bir işlem yapılmadığına dikkat çekti.

https://twitter.com/burakkilictc/status/1809320391128776820

Saymaz şöyle konuştu:

“Burak Kılıç, Sinan Ateş öldürülmeden 8 ay önce Ankara’daki evinin çevresinde keşif yaparak Tolgahan Demirbaş’a göndermişti.

Biz de Avrupa Birliği fonlarının doldurduğu kalemler değiliz. Biz de bu memleketin has evlatlarıyız, öz evlatlarıyız. Arkamızda milletten başkası yok, çalıştığımız kuruluşlar da bu memleketin vatansever insanlarının sermayesini koyduğu, çalışanlarının da canını koyduğu kuruluşlar.

Sadece kurşun kalemler değiliz, yeri geldiğinde öyle meslektaşlarımız ve abilerimiz var ki, kurşun kalem bittiğinde kendi kanlarıyla gerçekleri yazmaya devam ettiler.

Şimdi öyle bir gerçek var ki, bu tweeti atan kişi Sinan Ateş’in evinin önünde keşif yapıp videoları Tolgahan Demirbaş’a gönderen kişi.

Ve kendisi hakkında soruşturma var. Kasten adam öldürme iddiasıyla hakkında soruşturma var. 17 kişiden biri. İdidanameye giren yazışmalarda Sinan Ateş’in evinin çevresinde görüntülü kayıt yaptığı ve daha sonra gönderdiği ifade ediliyor.

Savcılar ifadesini bile almadılar ve şimdi bu el üzerinden benim de aralarında bulunduğum 5 gazetecisinin isimleri dolaşıma sokularak bir şiddet çağrısı yapılıyor.

Bu tweeti atan kişi Burak Kılıç, Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı olduğunu anlıyoruz. Burak Kılıç, Sinan Ateş öldürülmeden 8 ay önce Ankara’daki evinin çevresinde keşif yaparak Tolgahan Demirbaş’a göndermişti.

Cinayetten sonra da Tolgahan Demirbaş’la hem yüzyüze hem telefonda görüşmesi var.
Kılıç’ın Sinan Ateş’in ölümünden aylar önce Ankara Esenboğa havalimanının CIP bölümünde Suat Başara’a saldırıda bulunan iki kişiden biri olduğu iddia ediliyor.

Soruşturmada kasten öldürme şüphesiyle hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulanlardan biri. Siz eğer bu kişinin ifadesini almazsanız böyle olur. O da kendisine dokunulmayacağından emin bir şekilde tehdit savurmaya devam eder.

Bu cüret bu cesaret ait olduğu siyasi düşünceden gelmiyor. Cumhur İttifakı’nın kendisinden geliyor. AKP’nin sağladığı korumadan geliyor.

Eğer bu ülkede İçişleri Bakanlığı açıkca suç işleyeceğini beyan edenler hakkında tahkikat yapmazlarsa olacağı budur.

Vatandaşım güven içindedir demesinler çünkü böyle bir güven söz konusu değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x