Yabancı saadet zincirinde 1 milyar dolarlık vurgunun yeni detayları

Örgütün lideri Çiğdem Karaca ile birlikte hareket eden FIFA kokartlı eski hakem Bülent Demirlek’in, bu sistemin kapanmasının ardından yeni bir oluşuma gittiği belirlendi. Sabah’tan Ömer Çetin’in haberine göre, örgütün, kadrosunu koruyarak “Sterakk” adlı bir projeyle kripto borsasına girdiği ve 6 bin üye sayısına ulaştığı öğrenildi.

Tanıtım programlarında özellikle konuşmacı olarak Demirlek’in yer aldığı ve “Zarar etme olasılığınız yok” gibi sözlerle insanları ikna etmeye çalıştığı belirtildi. Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı.

MASAK, organize suç örgütünün suçtan elde ettiği gelirleri raporlayarak 1 milyar Türk Lirası değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına el konulmasını sağladı. Yurtdışında gayrimenkullerin yanı sıra başkasının üzerine kayıtlı otellerin olduğu belirlendi.

Organize suç örgütü lideri Çiğdem Karaca’nın lüks yaşamı gözler önüne serilirken, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde villalar aldığı ortaya çıktı. O villadan bir tanesinin görüntüsüne ulaşıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x